Факултет Горска промишленост“  обучава над 80младежи в 3 различни

...
Факултет  Горска промишленост“  обучава над 80младежи в 3 различни
Коментари Харесай

Студенти първокурсници и професионалисти от мебелната индустрия откриха новата учебна година в ЛТУ

Факултет „ Горска индустрия “  обучава над 80младежи в 3 разнообразни специалности в първи курс

Настоящи и към този момент приключили студенти от Факултет „ Горска индустрия “ в Лесотехнически университет – София (ЛТУ) откриха новата образователна 2022/23 година с публично събитие „ Запознаване с специалността “ на 26 септември 2022 година В тържествената гала се включиха близо 100 души: управлението на факултета, преподаватели, студенти и към този момент приключили експерти с потвърден опит в бранш дървообработване и мебелна индустрия, интериорния и мебелния дизайн, а също и представители на Браншовата камара на дървообработващата и мебелната индустрия (БКДМП). Камарата от години е сътрудник на ЛТУ и поддържа идеята за по-качествено висше обучение, като обезпечава благоприятни условия за стажове и образования, провежда срещи сред бизнеса и студентите. Всяка есен Факултет „ Горска индустрия “ и БКДМП взаимно провеждат събитието „ Запознаване с специалността “ в аулата на ЛТУ, което има за цел да срещне студентите от първи курс с към този момент приключили и съумели хора от сектора и те да ги стимулират със шерване на скъп опит, вдъхновяващи образци и достижения от практиката.

Тази година във Факултет „ Горска индустрия “ ще се образоват над 80 студенти в първи курс в три разнообразни специалности: „ Инженерен дизайн (Интериор и дизайн за мебели) “, „ Технология на дървесината и мебелите “ и „ Компютърни технологии в мебелната промишленост “. По време на следването си студентите ще се приготвят за работа като конструктори и дизайнери на мебели и обзавеждане на жилищни и публични здания, инженер-технолози за производството на мебели и дървообработването и инженери с пълномощия в региона на дигитализацията, цифровизацията и CNC софтуерните процеси. В своята 30-годишна история БКДМП интензивно взе участие в просветителните процеси и поддържа контакти с Факултет „ Горска индустрия “, като дава опция на студентите да получат по-добро практическо образование в разнообразни компании, членуващи в Камарата, и късмет за работа с най-новите машини и технологии.

 Проф. доктор Живко Гочев, декан на факултет „ Горска индустрия “, в своето послание към първокурсниците, означи, че те са избрали университет и факултет с обичаи, с добра материално-техническа база, построена и благодарение на бизнеса, само че триумфите идват с доста учене и интелектуални старания, с трупане на познания и рационализиране на обществени умения.

„ БКДМП е една от най-активните браншови организации, която развива положителни връзки със междинното и висше обучение. Стремим се да даваме позитивен образец по какъв начин бизнесът може да сътрудничи на университетите, като дава процедура, опит и потребление на допустимо най-нови машини и технологии. Даваме опция на младежите да придобият действителна визия за работата в мебелните и дървообработващите предприятия. Да видят и усетят, че става въпрос за отрасъл, който се развива бързо и употребява от ден на ден нови технологии. За нас е значимо да вдъхновим младежите да работят в бранша. Само с положителни истории, атрактивна процедура и потребни образования може да предолеем неналичието на висококвалифицирани фрагменти, която с всяка последваща година се ускорява от ден на ден. Малко са младежите, които се записват да учат в професионалните гимназии и след това в университети като ЛТУ. Години наред браншът не беше измежду модерните и е време да променим този облик, тъй като нашият бранш е измежду стопански мощните, осигуряваме близо 3% от Брутният вътрешен продукт на страната и даваме прехранване на 55 000 души, а огромна част от продукцията се изнася в чужбина “, съобщи по време на откриването на образователната година проф. доктор Васил Живков, ръководител на БКДМП и началник катедра „ Интериор и дизайн за мебели “.
Източник: novinata.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР